Aktualności
Dodano: 13.12.2017

Święto Kina to ogólnopolska akcja społeczna promująca polską kinematografię, oglądanie filmów oraz chodzenie do kina jako miejsca rozrywki. Z tej okazji we wszystkich kinach biorących udział w wydarzeniu bilety na każdy seans kosztują jedynie 12 zł.

Akcję wspierają polscy twórcy filmowi i aktorzy, a Polski Instytut Sztuki Filmowej objął patronat nad tym wydarzeniem.

czytaj więcej

Dodano: 13.12.2017

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu „Dziadka do orzechów”. Choć prapremiera baletu odbyła się w Petersburgu w dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia 1892 roku, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu baletowi powstała niemal pół wieku później, w Stanach Zjednoczonych. Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza E. T. A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów” miał wykorzystywać zainteresowanie elit petersburskich fantastyką. Tymczasem okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Maszy, która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów.

10 grudnia (niedziela), o godz. 16:00 zapraszamy do Kina Galaktyka Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu na retransmisję spektaklu baletowego "Dziadek do orzechów" z moskiewskiego Teatru Bolszoj.

Bilety w cenach:
20 zł - normalny w przedsprzedaży,
25 zł - normalny w dniu wydarzenia,
18 zł - ulgowy,
15 zł - grupowy (od 10 osób)

do nabycia wyłącznie w kasie Kina Galaktyka.

Zapraszamy

czytaj więcej

Dodano: 13.12.2017

Razem z Fundacją Klub Młodych Liderów startujemy z kolejną edycją Nocnego Maratonu Filmowego!
Tym razem powracamy do Halloweenowej tradycji sprzed dwóch lat, a co za tym idzie czeka na Was przerażająca noc, podczas której zagramy najlepsze horrory ostatnich lat!

CZY JEST LEPSZA OKAZJA ABY ŚWIĘTOWAĆ NAJSTRASZNIEJSZĄ NOC W ROKU?!

Podstawowe informacje:
➡ 27 października, 
➡ godz. 22:00
➡ KINO GALAKTYKA (SCK)
➡ 3 HORRORY - "Autopsja Jane Doe", "Sinister 2" i "Babadook"
➡ bilety 15/20zł
Bilety do nabycia w kasie Kina Galaktyka.

czytaj więcej