Aktualności
Dodano: 27.04.2018

Chwilowo niedostępna jest rezerwacja i sprzedaż online. Bilety na seanse można zakubić bezpośrednio w kasie kina, a miejsca zarezerwować telefonicznie pod nr 17 586 20 21.

 

Przepraszamy za utrudnienia.

czytaj więcej

Dodano: 27.04.2018

Chwilowo strona internetowa odmawia nam posłuszeństwa i nie chce przyjąć nowego repertuaru do siebie. Kino jednak działa dalej i bilety sprzedajemy w kasie. Aktualny repertuar dostępny chwilowo tylko tutaj.

Zapraszamy jednocześnie na przedpremierowy seans "Avengers. Wojna bez granic" 25 kwietnia, o godz. 20:00 w wersji 2D DUBBING. Bilety w cenie: 13 zł - normalny i 11 zł - ulgowy. Po bilety zapraszamy do kasy kina. Dla wszystkich wystarczy :)

Przepraszamy za utrudnienia

czytaj więcej

Dodano: 27.04.2018

Zapraszamy na retransmisję spektaklu "Hamlet" z Teatru Narodowego w Londynie na ekranie Kina Galaktyka - 11 kwietnia (środa) o godz. 18:00.


Nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch (serial BBC „Sherlock”, „Gra tajemnic”, „Frankenstein” transmitowany do kin w cyklu NT Live) wciela się w tytułową rolę w wielkiej tragedii Szekspira. Wyreżyserowany przez Lyndsey Turner i wyprodukowany przez Friedman Productions Sonia spektakl był transmitowany z Barbican Theatre do kin w całej Europie i poza nią 15 października 2015 roku i bił wszelkie rekordy popularności wśród tego typu transmisji. Szekspirowska tragedia już stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze. Spektakl wyreżyserowała Lyndsey Turner współpracująca m.in. z West Endem, the Royal National Theatre, the Royal Shakespeare Company teatrami Broadwayu, a scenografię przygotowała Es Devlin, scenografka współpracująca także z The Metropolitan Opera.

Spektakl już wtedy okrzyknięto wydarzeniem, ze względu na grę aktorską i oprawę plastyczną inscenizacji, pełną rozmachu. Od czasu premiery aktorzy, którzy wystąpili w „Hamlecie” stali się rozpoznawalni na całym świecie dzięki udziałowi w serialu „Gra o tron”. Ciarán Hinds wcielający się w postać Klaudiusza, stryja Hamleta, znany jest z roli Mance’a, króla za murem. Z kolei w roli Ducha Ojca Hamleta i Grabarza zobaczymy Petera Vaughana, który w „Grze o tron” zagrał mastera Aemona Targaryena.

Inscenizacja przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłą aktualność arcydzieła Shakespeare’a. Stawia również duży nacisk na wątki polityczny i szpiegowski zawarte w sztuce. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie stary Hamlet, potężny król Danii, ojciec Hamleta. Koronę przejmuje jego brat Klaudiusz. Wdowa po królu, Gertruda, matka Hamleta, szybko oddaje swoją rękę uzurpatorowi. Hamlet podejrzewa stryja o spisek. Gdy kraj przygotowuje się do wojny, rozpada się książęca rodzina. Zmuszony, by pomścić śmierć ojca, a jednocześnie sparaliżowany stojącym przed nim zadaniem, Hamlet sprzeciwia się swojemu położeniu, działając wbrew rozsądkowi i bezpieczeństwu kraju.

Bilety w cenach:

25 zł - normalny w przedsprzedaży
30 zł - normalny w dniu wydarzenia
23 zł - ulgowy
20 zł - grupowy od 10 osób

do nabycia od 26 marca tylko w kasie Kina Galaktyka

czytaj więcej