Aktualności
Dodano: 27.05.2022

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty dopłudniowych seansów z okazji Dnia Dziecka. Proponujemy Państwu dwa zupełnie premierowe filmy: amerykańską animację "PAN WILK I SPÓŁKA. BAD GUYS" oraz polski film familijny "DETEKTYW BRUNO", do którego piosenkę wykonuje CLEO - „Mniej znaczy więcej”. W sprawie rezerwacji miejsc na wybrany seans prosimy o kontakt telefoniczny pod nr: 17 787 50 15 lub 782 625 104, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:00.

 

30 maja (poniedziałek)
godz. 8:30 „Pan Wilk i spółka. Bad Guys”
godz. 10:30 „Detektyw Bruno”31 maja (wtorek)
godz. 8:30 „Detektyw Bruno”
godz. 10:30 „Pan Wilk i spółka. Bad Guys”1 czerwca (środa)
godz. 8:30 „Pan Wilk i spółka. Bad Guys” BRAK WOLNYCH MIEJSC
godz. 10:30 „Detektyw Bruno”2 czerwca (czwartek)
godz. 8:30 „Detektyw Bruno”
godz. 10:30 „Pan Wilk i spółka. Bad Guys”3 czerwca (piątek)
godz. 8:30 „Pan Wilk i spółka. Bad Guys”
godz. 10:30 „Detektyw Bruno”

 

PAN WILK I SPÓŁKA
od lat 6
czas trwania: 1 godz. 40 min.
premiera: 27 maja 2022
Nigdy nie było takich pięciu przyjaciół o złej sławie jak: błyskotliwy kieszonkowiec Pan Wilk, włamywacz Pan Wąż, mistrz kamuflażu Pan Rekin, Pan Pirania i hakerka o ciętym języku, miss Tarantula. Ale kiedy po latach niezliczonych napadów i bycia najbardziej poszukiwanymi złoczyńcami na świecie,  zostają w końcu złapani, Pan Wilk zawiera umowę (której nie ma zamiaru dotrzymać), aby uratować ich wszystkich od kary więzienia: postanawia, że będą dobrymi obywatelami. Pod okiem ich mentora, profesora Marmalade i aroganckiej (ale uroczej!) świnki morskiej, Pan Wilk i spółka postanawiają oszukać świat, że już się zmienili. Pan Wilk jednak dostrzega, że czynienie dobra naprawdę daje mu to, za czym zawsze potajemnie tęsknił: akceptację. Więc kiedy nowy złoczyńca zagraża miastu, czy panu Wilkowi uda się przekonać resztę, aby stali się wzorowymi obywatelami?

 

DETEKTYW BRUNO
od lat 6
czas trwania: 1 godz. 45 min.
premiera: 27 maja 2022
Oskar najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial „Detektyw Bruno”. Kiedyś chciałby być taki jak jego bohater, na razie jednak ma osiem lat i mieszka w rodzinnym domu dziecka. Jest mu tu dobrze, ale oczywiście tęskni za rodzicami. Dlatego, gdy odkrywa przygotowaną przez nich zabawę w poszukiwanie urodzinowego skarbu, koniecznie chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa, postanawia więc wynająć najlepszego detektywa na świecie, czyli Bruna. Nie przyjmuje do wiadomości, że Bruno Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Z całej przygody pewnie wyszłyby nici, gdyby nie fakt, że gwiazdor ostatnio traci na popularności, a jego menedżerka dostrzega w pojawieniu się Oskara szansę na podreperowanie wizerunku. Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody. Ten pierwszy pełen entuzjazmu, ten drugi zaś niechętny i zblazowany. Jednak im bardziej Oskar wywraca życie Bruna do góry nogami, tym jaśniejsze się staje, że tego właśnie im obu trzeba było do szczęścia!

czytaj więcej

Dodano: 27.05.2022

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Szóstka - Szkoła Marzeń zapraszamy naszych małych i większych Sąsiadów z Ukrainy, którzy przybyli do naszego miasta, na bezpłatne seanse filmów animowanych z ukraińskim dubbingiem. Niech te chwile z filmem będą przynajmniej małym oderwaniem się od rzeczywistości, w której się znaleźli. Dodatkowo podczas seansów czas uprzyjemni dzieciakom bezpłatny poczęstunek zaoferowany przez Panów Krzysztofa i Macieja z kinowego barku.

A oto repertuar, który przygotowaliśmy na najbliższy czas:

 

20 березня 2022, 13:00 / 20 marca, g. 13:00

Лука / Luca

Тривалість: 95 хв. / мультфільм, фентезі, пригоди / Вікові обмеження: 0+

Події анімації «Лука» від Disney та Pixar розгортаються на мальовничому узбережжі Італійської Рів’єри. Це історія про дорослішання хлопчика, наповнене морозивом, пастою та нескінченними поїздками на скутері. Головний герой Лука ділить свої пригоди зі своїм новим найкращим другом, але розвагам та веселощам загрожує схований глибоко-глибоко секрет: морські страховиська з іншого світу, які живуть просто під поверхнею води.


27 березня 2022, 13:15 / 27 marca, g. 13:15

Щось не так з Роном / Ron Usterka

Тривалість: 107 хв. / мультфільм, пригоди, комедія / Вікові обмеження: 0+

Уявімо світ, де кращими друзями дітей стали роботи. Саме в такому світі живе Барні. Усі шкільні друзі вже мають розумних роботів, і лише сором’язливий Барні, над яким без упину кепкують однолітки, ще не завів такого друга. На день народження тато подарував хлопчикові довгоочікуваного робота. Барні називає його Рон. Ось тільки сам робот ніяк його не називає, та навіть ім’я запам’ятати не може, бо має купу неполадок.


 

3 квітня 2022, 13:00 / 3 kwietnia, g. 13:00

Енканто: Світ магії / Nasze magiczne Encanto

Тривалість: 110 хв. / анімація, пригоди, сімейний / Вікові обмеження: 0+

У горах Колумбії розкинулося мальовниче містечко. Тут живе велика дружна родина Мадригалів. Кожен із членів родини має свої унікальні чарівні здібності. Єдиним виключенням у родині є дівчинка Мірабель. Вона не має жодних особливостей, тож часто опиняється через це у центрі уваги. Якось Мірабель дізнається, що усі чарівні сили і здібності її родичів під загрозою.

czytaj więcej

Dodano: 27.05.2022

Zapraszamy do skorzystania z oferty Kina Galaktyka Domu Kultury SCK na dopołudniowe seanse dla grup zorganizowanych filmu ZA DUŻY NA BAJKI, który będzie dostępny w naszym kinie od 14 marca. W sprawie ustalenia dogodnego dla Państwa terminu prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 17 787 50 15 lub 782 625 104, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Dystrybutor przygotował materiały edukacyjne dla nauczycieli do wykorzystania po obejrzeniu filmu na lekcjach z klasami szkół podstawowych.

 

Tematy lekcji:

Czy można być za dyżym/za dużą na bajki? Nasze pasje w świecie offline i online - klasy I-III.

Każda rodzina ma swoją historię. O sile więzi międzypokoleniowych - język polski klasy IV-VI.

Odwaga wobec ludzi i siebie - godzina z wychowawcą klasy IV-VI i VII-VIII

 

ZA DUŻY NA BAJKI

od lat 7
czas trwania: 1 godz. 46 min.

W życiu Waldka, wypełnionym głównie grami komputerowymi, następuje prawdziwe trzęsienie ziemi. Na czas nieobecności mamy zostaje pod opieką szalonej i nieprzewidywalnej ciotki, która wprowadza, obcą mu jak dotąd, dyscyplinę i narzuca nowe obowiązki. Ale choć nietuzinkowa krewna funduje Waldkowi prawdziwy obóz przetrwania, chłopak otrzymuje od niej przy okazji najcenniejszą lekcję życia.

W rolach głównych dziecięce odkrycia aktorskie: Maciej Karaś, Patryk Siemek i Amelia Fijałkowska, a partnerują im Karolina Gruszka, Dorota Kolak oraz Andrzej Grabowski.

czytaj więcej