Zabierz Babcię i Dziadka na musical
Strona Główna / Aktualności / Zabierz Babcię i Dziadka na musical / Data dodania: 12.01.2018

Zapraszamy 21 stycznia, w niedzielę, o godz. 17:00 na retransmisję musicalu z Teatru Narodowego w Londynie "Szaleństwa. Rewia". To doskonały pomysł na prezent i pomysł na spędzenie czasu z dziadkami z okazji Dnia Babci. Bilety w cenach: 25 zł - normalny w przedsprzedaży, 30 zł - normalny w dniu wydarzenia, 23 zł - ulgowy, 20 zł - grupowy od 10 osób - do nabycia tylko w kasie Kina Galaktyka.

A co będzie można zobaczyć na ekranie? Nowy Jork, 1971. Na scenie podupadłego teatru na Broadwayu odbywa się zjazd byłych pracowników. Następnego dnia budynek ma zostać zburzony. Trzydzieści lat po swoich ostatnich występach, dziewczyny z rewii zbierają się, aby się napić, pośpiewać piosenki z dawno zapomnianych przedstawień i, ubarwiając ile się da, opowiedzieć koleżankom o swoich losach. Akcja koncentruje się na dwóch parach. Jedna to Buddy Plummer i Sally Durant Plummer, druga – Benjamin Stone i Phyllis Rogers Stone. Sally i Phyllis były tancerkami i chórzystkami w rewii. Obie pary są niezadowolone ze swoich związków. Buddy, komiwojażer, ma romans z dziewczyną spotkaną w podróży. Sally jest wciąż bardzo zakochana w Benie, ale on jest tak zajęty samym sobą, że żona czuje się całkowicie opuszczona. Kobiety wspominają dawne życie w teatrze. Śpiewają przeboje ze spektakli, wskrzeszając duchy przeszłości.

Niektóre utwory muzyczne umieszczone w przedstawieniu to pastisze stylu czołowych kompozytorów lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, a czasami nawet parodie konkretnych utworów musicalowych. W Polsce Stephen Sondheim znany jest głównie jako autor tekstów do musicali innych kompozytorów („West Side Story”, „Gypsy”, „Do I Hear a Waltz?”), sam też jednak komponował niezwykle popularne za oceanem utwory. Został wyróżniony nagrodą Pulitzera oraz odznaczony Medalem Wolności i National Medal of Arts. W londyńskim spektaklu główne role żeńskie kreują Tracie Bennett, Janie Dee i Imelda Staunton. Reżyseruje Dominic Cooke.