Spotkanie z Karoliną Gruszką i Łukaszem Maciejewskim
Strona Główna / Aktualności / Spotkanie z Karoliną Gruszką i Łukaszem Maciejewskim / Data dodania: 06.11.2018

Zapraszamy 20 listopada (wtorek), godz. 19:00 na projekcję filmu "Szczęście świata". A tuż po filmie rozpocznie się spotkanie autorskie z odtwórczynią roli głównej Karoliną Gruszką oraz Łukaszem Maciejewskim - krytykiem filmowym i teatralnym, który jest również między innymi autorem książek o polskich aktorkach - "Aktorki - Portrety", "Aktorki - Odkrycia", a Karolina Gruszka jest jedną z bohaterek książki Maciejewskiego. 

 

W trakcie spotkania będzie można porozmawiać z naszymi gośćmi, a po spotkaniu zakupić książki oraz zdobyć autografy Karoliny i Łukasza.

 

Karolina Gruszka – polska aktorka teatralna i filmowa, czterokrotnie nominowana do Orłów za drugoplanowe role kobiece w filmach "Pani z przedszkola" i "Ach śpij kochanie" oraz za pierwszoplanowe w filmach "Kochankowie z Marony", "Szczęście świata" i "Maria Skłodowska-Curie".

 

Łukasz Maciejewski – dziennikarz, krytyk filmowy, krytyk teatralny, felietonista. Absolwent filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współpracownik kilkunastu czasopism, m.in. „Filmu”, „Tygodnika Powszechnego”, „Gazety Krakowskiej”, „Dziennika Gazeta Prawna”, „Teatru”, „Notatnika Teatralnego”, „Magazynu Filmowego SFP”, „Krakowa”, „TEMI”, „Kwartalnika Filmowego”, „Dekady Literackiej”, „Dialogu” czy „Nowaja Polsza”. Publicysta na portalach HBO.pl, Filmweb.pl oraz Onet.pl.