ŚWIĘTY [szkoły]
Strona Główna / Aktualności / ŚWIĘTY [szkoły] / Data dodania: 24.03.2023

Zapraszamy klasy 8 szkół podstawowych oraz klasy szkół ponadpodstawowych do skorzystania z oferty Kina Galaktyka Domu Kultury SCK na dopołudniowe seanse dla grup zorganizowanych filmu ŚWIĘTY. Dystrybutor filmu przygotował materiały edukacyjne dla nauczycieli do wykorzystania na lekcjach po seansie.

 

W sprawie ustalenia dogodnego dla Państwa terminu prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 17 787 50 15 lub 782 625 104, od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00. 

 

Opis filmu: Wiosną 1986 roku skradziono z Katedry Gnieźnieńskiej symbol kultu – wykutą w srebrze figurę Świętego Wojciecha z barokowego relikwiarza. Porucznik milicji, w rolę którego wcielił się Mateusz Kościukiewicz, nawiązuje współpracę z duchownymi - gospodarzami Katedry. Obie strony dążą do odzyskania rzeźby, ale współpraca jest trudna, bo stosunki Kościoła i państwa nigdy dotąd nie były tak napięte. Kradzieży dokonano niecałe dwa lata po śmierci księdza Jerzego Popiełuszki... Czy komuś zależy, aby nie udało się rozwiązać zagadki, a może okoliczności są wyjątkowo trudne?