Aktualności
Dodano: 21.06.2018

Kino Galaktyka zaprasza 18 maja (piątek), na ponad dwugodzinny pokaz nagrodzonych filmów krótkometrażowych z 11. Grand Off Festiwalu. Filmy będzie można zobaczyć w ramach wydarzenia Kultura Nocą organizowanego przez Dom Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Startujemy o godz. 22:00.

 

Wstęp wolny z ograniczoną liczbą miejsc.

czytaj więcej

Dodano: 21.06.2018

Kino Galaktyka Domu Kultury SCK w Mielcu i Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu zapraszają na filmowe wydarzenia w ramach obchodów 80-lecia Przemysłu Lotniczego w Mielcu - KINO W CHMURACH

 

12 maja 2018, od godz. 21:00

 

Kino plenerowe na Placu AK w Mielcu* / wstęp wolny /

> Kroniki filmowe "Zawody lotnicze" i "Polskie samoloty bombowe Łoś"

> "Paryż - Warszawa bez wizy" (1967) reż. Hieronim Przybył

> "Non - Stop" (2014) reż. Jaume Collet - Serra

 

*w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych wydarzenie zostanie przeniesione do sali nr 1 Domu Kultury SCK

 

13 maja 2018, godz. 10:00 i 12:00 / wstęp wolny /*

 

Bajkowy Poranek dla Najmłodszych w Kinie Galaktyka z filmem "Samoloty 2"

 

*bezpłatne wejściówki na seanse "Samoloty 2" do odbioru w kasie Kina Galaktyka od 7 maja 2018. Liczba miejsc ograniczona.

 

Zapraszamy

czytaj więcej

Dodano: 21.06.2018

Zapraszamy na retransmisję spektaklu "Hamlet" z Teatru Narodowego w Londynie na ekranie Kina Galaktyka - 11 kwietnia (środa) o godz. 18:00.


Nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch (serial BBC „Sherlock”, „Gra tajemnic”, „Frankenstein” transmitowany do kin w cyklu NT Live) wciela się w tytułową rolę w wielkiej tragedii Szekspira. Wyreżyserowany przez Lyndsey Turner i wyprodukowany przez Friedman Productions Sonia spektakl był transmitowany z Barbican Theatre do kin w całej Europie i poza nią 15 października 2015 roku i bił wszelkie rekordy popularności wśród tego typu transmisji. Szekspirowska tragedia już stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze. Spektakl wyreżyserowała Lyndsey Turner współpracująca m.in. z West Endem, the Royal National Theatre, the Royal Shakespeare Company teatrami Broadwayu, a scenografię przygotowała Es Devlin, scenografka współpracująca także z The Metropolitan Opera.

Spektakl już wtedy okrzyknięto wydarzeniem, ze względu na grę aktorską i oprawę plastyczną inscenizacji, pełną rozmachu. Od czasu premiery aktorzy, którzy wystąpili w „Hamlecie” stali się rozpoznawalni na całym świecie dzięki udziałowi w serialu „Gra o tron”. Ciarán Hinds wcielający się w postać Klaudiusza, stryja Hamleta, znany jest z roli Mance’a, króla za murem. Z kolei w roli Ducha Ojca Hamleta i Grabarza zobaczymy Petera Vaughana, który w „Grze o tron” zagrał mastera Aemona Targaryena.

Inscenizacja przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłą aktualność arcydzieła Shakespeare’a. Stawia również duży nacisk na wątki polityczny i szpiegowski zawarte w sztuce. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie stary Hamlet, potężny król Danii, ojciec Hamleta. Koronę przejmuje jego brat Klaudiusz. Wdowa po królu, Gertruda, matka Hamleta, szybko oddaje swoją rękę uzurpatorowi. Hamlet podejrzewa stryja o spisek. Gdy kraj przygotowuje się do wojny, rozpada się książęca rodzina. Zmuszony, by pomścić śmierć ojca, a jednocześnie sparaliżowany stojącym przed nim zadaniem, Hamlet sprzeciwia się swojemu położeniu, działając wbrew rozsądkowi i bezpieczeństwu kraju.

Bilety w cenach:

25 zł - normalny w przedsprzedaży
30 zł - normalny w dniu wydarzenia
23 zł - ulgowy
20 zł - grupowy od 10 osób

do nabycia od 26 marca tylko w kasie Kina Galaktyka

czytaj więcej