Aktualności
Dodano: 17.10.2018

Zapraszamy na 10. odsłonę Short Waves on Tour 24 maja, o godz. 18:20 do Kina Galaktyka. Bilety w cenie 6 zł.

 

Short Waves on Tour 2018 to objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych, do którego przystąpi pięć krajowych produkcji - w zestawie znajdują się filmy fabularne, animowane i dokumentalne, prezentowane podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu.

 

Autorzy filmów konkursowych opowiadają intrygujące historie wyrazistych bohaterów, którzy pewnie stąpają po ziemi do czasu, gdy los niespodziewanie zmusza ich do przewartościowania swoich światopoglądów. To historie ludzi, których czeka pewna inicjacja bądź życiowa zmiana, związana m. in. z wchodzeniem w dorosłość (“Wolta”), konfrontacją miłosnych wyobrażeń z surową rzeczywistością (“Nic nowego pod słońcem”), czy też nieporadną próbą wkraczania w złoty wiek (“Fusy”). Program ukazuje wszystkie odcienie życia oraz pełną paletę emocji - smutek spowodowany niepowodzeniami przeplata się z radością z drobnych sukcesów, jednak zawsze wygrywa ciekawość życia, która dodaje odwagi do podejmowania kolejnych wyzwań.

 

Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

 

Zwycięzcę poznamy 16 czerwca 2018 r. w Poznaniu podczas specjalnego wydarzenia finałowego Short Waves on Tour z udziałem autorów filmów.

 

KONKURS


Wśród głosujących rozlosowana zostanie nagroda główna - dwa podwójne zaproszenia na atrakcyjny weekend w Poznaniu, w tym m. in. Karty Turystyczne ufundowane przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną, zapewniające wstęp wolny lub zniżkę do prawie 200 atrakcji turystycznych, restauracji i bezpłatną komunikację miejską, dwa noclegi w 4-gwiazdkowym hotelu oraz udział w wydarzeniu finałowym Short Waves on Tour.

 

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zagłosować na ulubiony film w programie i podać swój adres e-mail na karcie do głosowania. Zwycięzca zostanie poinformowany o nagrodzie drogą mailową do 10 czerwca.


czytaj więcej

Dodano: 17.10.2018

Kino Galaktyka zaprasza 18 maja (piątek), na ponad dwugodzinny pokaz nagrodzonych filmów krótkometrażowych z 11. Grand Off Festiwalu. Filmy będzie można zobaczyć w ramach wydarzenia Kultura Nocą organizowanego przez Dom Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Startujemy o godz. 22:00.

 

Wstęp wolny z ograniczoną liczbą miejsc.

czytaj więcej

Dodano: 17.10.2018

Kino Galaktyka Domu Kultury SCK w Mielcu i Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu zapraszają na filmowe wydarzenia w ramach obchodów 80-lecia Przemysłu Lotniczego w Mielcu - KINO W CHMURACH

 

12 maja 2018, od godz. 21:00

 

Kino plenerowe na Placu AK w Mielcu* / wstęp wolny /

> Kroniki filmowe "Zawody lotnicze" i "Polskie samoloty bombowe Łoś"

> "Paryż - Warszawa bez wizy" (1967) reż. Hieronim Przybył

> "Non - Stop" (2014) reż. Jaume Collet - Serra

 

*w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych wydarzenie zostanie przeniesione do sali nr 1 Domu Kultury SCK

 

13 maja 2018, godz. 10:00 i 12:00 / wstęp wolny /*

 

Bajkowy Poranek dla Najmłodszych w Kinie Galaktyka z filmem "Samoloty 2"

 

*bezpłatne wejściówki na seanse "Samoloty 2" do odbioru w kasie Kina Galaktyka od 7 maja 2018. Liczba miejsc ograniczona.

 

Zapraszamy

czytaj więcej