Aktualności
Dodano: 07.12.2022

Zapraszamy klasy VI -  VIII szkół podstawowych oraz klasy szkół ponadpodstawowych do skorzystania z oferty Kina Galaktyka Domu Kultury SCK na dopołudniowe seanse dla grup zorganizowanych filmu ORLĘTA. GRODNO ‘39, który będzie dostępny w naszym kinie od 9 września. Dystrybutor filmu przygotował materiały edukacyjne dla nauczycieli. W sprawie ustalenia dogodnego dla Państwa terminu prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 17 787 50 15 lub 782 625 104, od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00.

 

Od lat 12 / Czas trwania: 1 godz. 45 min.

 

OPIS FILMU: W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września jego szkoła zostaje zbombardowana przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny, i tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna staje się z przymusu szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacji z najciemniejszymi zjawiskami przewróconej do góry nogami rzeczywistości dorosłych. 17 września 1939 roku, na mocy porozumień sowiecko-niemieckich, Armia Czerwona wkracza do Polski, 20 września planuje zająć Grodno. Nieliczne oddziały wojskowe są wspomagane przez ludność cywilną, a przede wszystkim młodzież szkolną. To właśnie dzieci i młodzież bohatersko bronią miasta.

czytaj więcej

Dodano: 07.12.2022

Zapraszamy już 21 sierpnia (niedziela) godz. 16:00 i 31 sierpnia (środa) godz. 18:30 na retransmisję najnowszego koncertu z Maastricht Waszego ulubionego Maestro - Andre Rieu. Bilety w cenie 30 zł są do nabycia w kasie kina, biletomacie oraz na stronie kina: http://kinogalaktyka.pl/film/1788

 

Najpopularniejszy na świecie kinowy show powraca!

Nasze czekanie wreszcie dobiegło końca. Po długich dwóch latach André Rieu i jego magiczna Orkiestra Johanna Straussa powracają na piękny rynek Vrijthof w Maastricht, rodzinnym mieście maestra, by znów wystąpić na żywo przed stęsknioną publicznością. Nowy letni koncert będzie nosił znamienny tytuł „Niech znów nastaną szczęśliwe dni!” i – jak to działo się wcześniej – zostanie retransmitowany do kin na całym świecie.

Na kolejny show holenderskiego króla walca złożą się nie tylko największe przeboje muzyki klasycznej, ale też evergreeny muzyki popularnej. Oczywiście nie zabraknie błyskotliwych i romantycznych walców. Jak zawsze wystąpią niesamowici goście. Kogo tym razem zaprosi André? Przekonacie się o tym w kinie.

Mówi się, że im dłużej na coś się czeka, tym większą to sprawia radość, kiedy już nadejdzie. Mamy więc nadzieję, że nowy magiczny koncert André Rieu „Niech znów nastaną szczęśliwe dni!” spodoba Wam się tym bardziej.

Serdecznie zapraszamy Was i Waszych bliskich na pełną muzyki, tańca i humoru zabawę do kina. Poczujcie z nami atmosferę nowego letniego koncertu z Maastricht! Cieszmy się razem!

czytaj więcej

Dodano: 07.12.2022

Wakacje szkolne za pasem i dwa miesiące pełne wolnego czasu dla najmłodszych. Jak co roku zapraszamy do Kina Galaktyka na dopołudniowe seanse. W repertuarze pojawią się między innymi: "Buzz Astral", "Minionki. Wejście Gru", "DC Liga Super-Pets", "Foki kontra rekiny", "Jeżyk i przyjaciele" i wiele innych. Seanse będą wyświetlane w poniedziałki, wtorki, (w środy kino nieczynne), czwartki i piątki o godz. 9:00 i 11:00. Bilety na te seanse dostępne będą w cenie 11 zł dla wszystkich. Szczegółowego repertuaru szukajcie na naszej stronie internetowej oraz w gablotach w Domu Kultury SCK.

Zapraszamy

czytaj więcej