Aktualności
Dodano: 25.05.2019

Zapraszamy na kolejną retransmisję spektaklu baletowego z Teatru Bolszoj w Moskwie - SYLFIDA.

 

          Sylfida – ulotna mieszkanka leśnych ostępów – stała się bohaterką pierwszego romantycznego baletu, wystawionego w 1832 roku w Paryżu przez Filippa Taglioniego. Inscenizacja ta bardzo szybko zdobyła serca publiczności i otworzyła drzwi do ukształtowania baletu klasycznego w formie, jaką znamy dzisiaj. W 1839 roku swoją wersję tanecznej opowieści o Sylfidzie zakochanej w człowieku wystawił duński baletmistrz August Bournonville, wzbogacając czysty, wdzięczny taniec technicznymi popisami, także w wykonaniu tancerza wcielającego się w postać Jamesa. Tę wersję, w opracowaniu Johana Kobborga, pielęgnuje w swoim repertuarze moskiewski Teatr Bolszoj.

          Szkocki wieśniak James ma się ożenić z ukochaną Effie, ale we śnie i na jawie nawiedza go zakochana w nim Sylfida. Młodzieniec udaje się do lasu za ulotnym duszkiem. Swoje palce w perypetiach zakochanych maczają też czarownica Magde i przyjaciel Jamesa – Gurn. W transmitowanym 11 listopada spektaklu w tytułową Sylfidę wcieli się pierwsza solistka Teatru Bolszoj Anastazja Staszkiewicz, a w zakochanego w niej Jamesa – Siemion Czudin.

          Balet Filippa Taglioniego otworzył drogę na baletowe sceny kolejnym wcieleniom romantycznej bohaterki: wróżkom, wiłom, księżniczkom, zjawom i duchom. Co więcej – całkowicie zmienił baletową modę, baletową technikę i panowanie na tanecznej scenie. Przyznał pierwszeństwo kobiecie jako pięknej, delikatnej i nieziemskiej bohaterce, która jednak, również dzięki wynalazkowi point – usztywnionych baletek – mogła wykonywać niezwykłe taneczne ewolucje. To od premiery „Sylfidy” i tej postaci, jaką wykreowała Maria Taglioni, datuje się moda, a później tradycja baletowego białego, tiulowego kostiumu (zwanego paczką romantyczną) czy baletowego kobiecego uczesania z przedziałkiem i koczkiem. I choć sama „Sylfida” (niestety z tragicznym zakończeniem, bowiem leśny duszek umiera) była jeszcze dość pogodnym baletem, to dzięki niej na światowych scenach pojawiły się następne romantyczne i tragiczne bohaterki, jak Giselle, Odetta w „Jeziorze łabędzim” czy Nijija w „Bajaderze”.

 

Przedstawienie trwa około 2 godzin.

 

Bilety: 25 zł normalny przedsprzedaż, 23 zł ulgowy przedsprzedaż, 20 zł grupowy od 10 osób przedsprzedaż, 30 zł bilet w dniu wydarzenia.

 

Do nabycia tylko w Kasie Kina Galaktyka.

 

Zapraszamy.

czytaj więcej

Dodano: 25.05.2019

Nowy Rok, nowy początek, nowy koncert – ale wciąż ten sam Król Walca!

 

Zapraszamy na retransmisję Koncertu Karnawołowego z Sydney Andre Rieu do Kina Galaktyka - 1 stycznia, godz. 15:00 oraz 2 stycznia, godz. 19:00.

 

Popularny skrzypek André Rieu powraca do kin w całym kraju, aby zaprezentować specjalny koncert karnawałowy zarejestrowany w Sydney Town Hall w Australii. André mówi: „Jestem absolutnie zachwycony, że mogłem po raz pierwszy zarejestrować mój koncert noworoczny dla kin. Móc występować w historycznym Ratuszu w Sydney powoduje prawdziwy dreszczyk emocji i nie mogę się doczekać, aby podzielić się tym koncertem z publicznością na całym świecie. Mogę tylko obiecać: będzie dużo niespodzianek!”.

 

Majestatyczny Sydney Town Hall w Sydney zapewni piękną oprawę dla tego wyjątkowego, pierwszego koncertu karnawałowego, w którym André Rieu wystąpi ze swoją ukochaną Orkiestrą Johanna Straussa, z którą pracuje od ponad 30 lat. Ponadto jak zwykle pojawią się ulubieni wokaliści – sopranistki i tenorzy współpracujący z André, a także mnóstwo gości i innych niespodzianek. To ma być spektakularny świąteczny koncert, pełen przebojów muzyki klasycznej i popularnej. Jak zwykle zajrzymy za kulisy, będziemy chłonąć atmosferę zabawy towarzyszącą temu wydarzeniu, a także zwiedzimy Sydney!

 

Bilety w cenach: 25 zł - normalny w przedsprzedaży, 23 zł - ulgowy w przedsprzedaży, 20 zł - grupowy od 10 osób w przedsprzedaży, 30 zł bilet w dniu wydarzenia - dostępne tylko w kasie kina. 

 

UWAGA! Kino oraz kasa kina będą nieczynne w dniach: 17 - 25 grudnia z powodu prac remontowych. W tym terminie istnieje możliwość rezerwacji miejsc na retransmisję Koncertu Karnawałowego Andre Rieu telefonicznie pod nr 17 586 20 21 lub bezpośrednio w pokoju nr 47 (obok sali kinowej) w dni robocze w godz.: 8:00 - 15:00. 

 

Zapraszamy.

czytaj więcej

Dodano: 25.05.2019

Drodzy Widzowie, informuje, że kino oraz kasa kina będą nieczynne w dniach: 17 - 25 grudnia z powodu prac remontowych. W tym terminie istnieje możliwość rezerwacji miejsc na retransmisję Koncertu Karnawałowego Andre Rieu telefonicznie pod nr 17 586 20 21 lub bezpośrednio w pokoju nr 47 (obok sali kinowej) w dni robocze w godz.: 8:00 - 15:00. 

 

Zapraszamy od 26 grudnia.

czytaj więcej