Aktualności
Dodano: 22.06.2021

Drodzy Widzowie, zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Mielca w związku z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronawirusem musimy odwołać wszystkie seanse i wydarzenia w Kinie Galaktyka do odwołania. Wszystko w trosce o Wasze bezpieczeństwo.

czytaj więcej

Dodano: 22.06.2021

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty dopołudniowych seansów grupowych edukacyjnego filmu dokumentalnego „Nasze miejsce na Ziemi”. Merytorycznie skierowananego do uczniów klas 5-8 szkół podstawowych oraz do wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Dystrybutor filmu przygotował materiały dydaktyczne dla nauczycieli do wykorzystania na lekcjach biologii, geografii i wiedzy o społeczeństwie.

 

Film dostępny jest w wersji z napisami lub lektorem.

Czas trwania: 1 godz. 31 min.

 

W przypadku zainteresowania zoragnizowanym seansem grupowym w naszym kinie prosimy Państwa o kontakt telefoniczny w celu ustalenia dogodnego terminu i godziny. Rezerwacji można dokonywać pod nr tel.: 17 586 20 21 lub 782 625 104, od poniedziałku do piątki w godz. 8:00 - 15:00. Cena biletu grupowego to 10 zł od osoby, opiekunowie grup bezpłatnie.

 

 

Materiały edukacyjne dostępne pod linkiem: http://www.kinoklasa.pl/NASZE_MIEJSCE_NA_ZIEMI_materialy_edukacyjne.pdf

 

 

Zwiastun: https://youtu.be/wCrStEauhw0Opis filmu: obsypany nagrodami na kilkunastu festiwalach filmowych niezwykły film dokumentalny, który ogląda się jak najlepszą fabułę.
8 lat pogoni za marzeniem o harmonijnym i szczęśliwym życiu w zgodzie z prawami natury.
Hołd złożony niezwykłemu bogactwu otaczającej nas przyrody, którą musimy nauczyć się rozumieć zanim będzie naprawdę za późno. Nieocenione źródło wiedzy o otaczającym nas świecie, który okazuje się znacznie bardziej niezwykły niż nam się wydaje.
Znakomity reżyser John Chester wraz z żoną Molly muszą opuścić swoje małe mieszkanko w Los Angeles. Wszystko za sprawą ukochanego psa Todda, którego szczekanie drażni sąsiadów. Chesterowie traktują swoje wygnanie jako pretekst do realizacji marzenia o własnej farmie funkcjonującej w zgodzie z prawami natury. 80 hektarów ziemi w upalnej Kalifornii staje się odtąd ich nowym domem. Z pomocą przyjaciół i zapaleńców z całego świata, Jack i Molly realizują wyjątkowy projekt: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt żyjących w zgodzie ze sobą i swoją naturą, a wszystko to bez udziału szkodliwej chemii i bezdusznej technologii.
Z każdym kolejnym dniem Chesterowie uczą się czegoś nowego o świecie i sobie samych. Przeżywają małe porażki i wielkie zwycięstwa, a otaczający ich ludzie i zwierzęta stają się źródłem inspiracji, radości, a czasem niezłych kłopotów.
Ich idealistyczna wizja niezwykłej utopii powoli zaczyna nabierać realnych kształtów mimo niekończących się przeciwności losu. A widoki takie jak przyjaźń między świnią Emmą i kogutem Greasym, psia troska o owcze stado czy gęsi pomagające ratować uprawy przed inwazją ślimaków uświadamiają jak wielka moc i piękno kryje się w otaczającej nas naturze, której przecież jesteśmy częścią.

czytaj więcej

Dodano: 22.06.2021

Już 4 marca w środę, o godz. 18:00 zapraszamy do Kina Galaktyka na retransmisję baletu "Giselle" z Teatru Bolszoj w Moskwie. To pierwsza z czterech retransmisji baletowych zaplanowanych w naszym kinie w sezonie zima / wiosna 2020. W kwietniu wyświtlimy: "Jezioro Łabędzie" oraz "Romeo i Julia". Natomiast w maju zapraszamy na balet zatytułowany "Klejnoty". Szegóły wkrótce.

 

Opis: wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną, ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw, Giselle umiera z rozpaczy i dołącza do wił – duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem. Nocą, w scenerii leśnego cmentarza, Giselle powstaje z grobu i jeszcze raz spotyka Alberta, którego na miejsce jej spoczynku przywiodły wyrzuty sumienia. Młodzieniec jest jednak w niebezpieczeństwie… W swojej premierowej wersji Aleksiej Ratmański chce ukazać ten kanoniczny balet z nowej, świeżej perspektywy.


Czas trwania retransmisji: ok. 2,5 godz.


Bilety: 25 zł - normalny, 23 zł - ulgowy, 20 zł - grupowy od 10 osób.

Zapraszamy do kasy kina i biletomatu.

czytaj więcej