Aktualności
Dodano: 25.09.2020

Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich zaprasza na specjalny pokaz filmu MIELECKIE HISTORIE WOJENNE, który odbędzie się  1 lutego 2020 roku, o godzinie 17.00 w sali nr 1 Domu Kultury SCK w Mielcu.


Jak wyglądał przedwojenny Mielec? Jakich nacji byli Mielczanie? Co zmieniło wkroczenie wojsk niemieckich do Mielca w 1939 roku? Kiedy w Mielcu pojawili się pierwsi mieszkańcy pochodzenia żydowskiego? Co stało się 17 września 1939 w naszym mieście? Odpowiedż na te i wiele innych pytań pojawi się w filmie.  Opowiedzą o nich między innymi naoczni jeszcze żyjacy świadkowie tamtych wydarzeń, pasjoanci lokalnej historii. Wszystko będzie okraszone archiwalnymi fotografiami naszego Miasta oraz kronikami filmowymi.

Wstęp na pokaz jest bezpłatny.

czytaj więcej

Dodano: 25.09.2020

Ruszyliśmy z przedsprzedażą biletów na seanse filmu "365 dni" w weekend premierowy 7-10 lutego. Bilety można kupić na stronie www.kinogalaktyka.pl, w kasie kina i biletomacie.


Uwaga! Film przeznaczony jest tylko dla widzów pełnoletnich. W przypadku wątpliwości co do wieku widza, obsługa kina będzie sprawdzać wiek prosząc o okazanie dokumentu ze zdjęciem. Brak takiego dokumentu może skutkować odmową wpuszczenia do sali kinowej na seans.


Opis filmu: 

Massimo Torricelli to młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej. Po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy.
Laura Biel, dyrektor sprzedaży w luksusowym hotelu, odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. By podjąć ostatnią próbę ratowania związku, razem z partnerem i przyjaciółmi wylatuje na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo – najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go.

Film powstał na podstawie bestsellerowej książki autorstwa Blanki Lipińskiej.

czytaj więcej

Dodano: 25.09.2020

Zapraszamy do Kina Galaktyka na retransmisje konecertu Andre Rieu z okazji 70-tych urodzin artysty. 

 

Retransmisje odbędą się:

15 stycznia 2020 (środa) godz. 18:00;

2 lutego 2020 (niedziela) godz. 15:00.

 

Bilety:

25 zł - normalny

23 zł - ulgowy

20 zł - grupowy od 10 osób

Dostępne w kasie kina i biletomacie.

czytaj więcej