Aktualności
Dodano: 09.06.2023

Ubóstwiany przez miłośników muzyki i widzów kinowych całego świata maestro zaprasza nas tym razem do Dublina. Zabierzmy więc do tej przepełnionej zielenią stolicy Irlandii swoich bliskich i przyjaciół – za pośrednictwem kinowej retransmisji!


W Kinie Galaktyka zapraszamy na retransmisje w terminach:

8 stycznia (niedziela) godz. 13:00

11 stycznia (środa) godz. 18:30

21 stycznia (sobota) godz. 17:00


Bilety tutaj: http://kinogalaktyka.pl/film/1859 lub w kasie kina i kiosku biletowym.


Wszyscy doskonale pamiętamy wspaniały letni koncert z Maastricht „Niech znów nastaną szczęśliwe dni!”. Już podczas niego André Rieu zapowiadał nam kinową podróż do Dublina. Dziś mówi jeszcze to: „Nowy Rok i karnawał to specjalny czas. Wraz z rodziną i przyjaciółmi z nadzieją patrzymy na nadchodzący rok. Mam nadzieję, że nasz dubliński koncert tylko utrzyma Was, kochani widzowie kinowi, w optymistycznym nastroju. Zacznijmy rok 2023 pięknym walczykiem lub dwoma! Moja wspaniała Orkiestra Johanna Straussa i ja nie możemy się już doczekać, żeby »zobaczyć« się z Wami w kinach”.

André Rieu i powołana przez niego do życia Orkiestra Johanna Straussa występują na całym świecie od ponad 35 lat. Ich koncerty, przepełnione piękną muzyką, to niezwykłe i barwne widowiska. Rocznie ogląda je na żywo ponad pół miliona melomanów. Dodatkowe kilkaset tysięcy cieszy się nimi za pośrednictwem kinowych retransmisji.

Zacznijmy więc wspólnie 2023 rok z André i jego orkiestrą przy dźwiękach walczyków, marszy, słynnych operowych i operetkowych arii oraz największych przebojów muzyki popularnej. Do zobaczenia przed wielkim ekranem!

Czas trwania: około 150 minut

Bilety już w sprzedaży.

czytaj więcej

Dodano: 09.06.2023

Zapraszamy szkoły ponadpodstawowe do skorzystania z oferty Kina Galaktyka Domu Kultury SCK na dopołudniowe seanse dla grup zorganizowanych filmu ŚUBUK, który będzie dostępny w naszym kinie od 2 grudnia. W sprawie ustalenia dogodnego dla Państwa terminu prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 17 787 50 15 lub 782 625 104, od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00. 

 

Od lat 15 / Czas trwania: 1 godz. 54 min.


OPIS FILMU: 

Rok 1989. Młoda dziewczyna, Maryśka zachodzi w ciążę ze starszym od niej milicjantem Darkiem. Mężczyzna nie chce dziecka i zmusza kobietę do aborcji. Mimo kiepskiej sytuacji materialnej i ambitnych planów życiowych Maryśka decyduje się urodzić, a Darek usuwa się z jej życia. Wkrótce potem na świat przychodzi jej syn, w którego wychowaniu wspiera ją starsza siostra, Marta. Bardzo szybko okazuje się, że chłopiec mocno różni się od rówieśników: jest dziwnie wycofany, zamknięty w sobie, a jedyne wypowiadane przez niego słowo to „śubuk”. Mijają kolejne lata, syn Maryśki zostaje wyrzucony z przedszkola, a po jakimś czasie pojawia się diagnoza lekarzy: chłopiec ma autyzm. Maryśka początkowo nie wie, jak odnaleźć się w tej sytuacji, a w Polsce lat 90. nikt nie rozumie tego zaburzenia. Kobieta ma przeciwko sobie również zawziętego sąsiada Feliksa, który – słysząc krzyki dziecka w mieszkaniu – donosi na policję, że ta znęca się nad synem. Maryśka jednak nie poddaje się i postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o autyzmie oraz zrobić wszystko, aby jej syn mógł podjąć normalną edukację. Wie bowiem, że chłopiec jest ponadprzeciętnie inteligentny, ale wymaga więcej uwagi i cierpliwości od otoczenia. Rzucając wyzwanie służbie zdrowia i polskiemu systemowi oświaty, Maryśka odnajduje inne matki w podobnej sytuacji, ignorowane przez system. Od tej pory kobieta nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel oraz zapewnić swojemu synowi społeczną akceptację i zrozumienie.

czytaj więcej

Dodano: 09.06.2023

Zapraszamy do skorzystania z oferty Kina Galaktyka Domu Kultury SCK na dopołudniowe seanse dla grup zorganizowanych z okazji Mikołajek 2022. W sprawie rezerwacji miejsc prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 17 787 50 15 lub 782 625 104, od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00.

 

5 GRUDNIA / PONIEDZIAŁEK

godz. 8:45 "Wielki Zielony Krokodyl Domowy"

od lat 7, czas trwania: 1 godz. 46 min.

godz. 11:00 "Bella i Sebastian. Nowe Pokolenie"

od lat 7, czas trwania: 1 godz. 36 min.

 

6 GRUDNIA / WTOREK

godz. 8:45 "Wielki Zielony Krokodyl Domowy"

od lat 7, czas trwania: 1 godz. 46 min.

godz. 11:00 "Wielki Zielony Krokodyl Domowy"

od lat 7, czas trwania: 1 godz. 46 min.

 

7 GRUDNIA / ŚRODA

godz. 8:45 "Wielki Zielony Krokodyl Domowy"

od lat 7, czas trwania: 1 godz. 46 min.

godz. 11:00 "Bella i Sebastian. Nowe Pokolenie"

od lat 7, czas trwania: 1 godz. 36 min.

czytaj więcej