O nas
Strona Główna / O nas

      Kino „Galaktyka” /dawniej „Metalowiec”/ funkcjonuje w budynku Domu Kultury SCK już blisko 60 lat. Dzięki kolejnym remontom i inwestycjom spełnia ono wszelkie wymogi nowoczesnego kina, a prowadzona w nim działalność zgodna jest ze współczesnymi standardami w tej dziedzinie.  

 

 

 

     „Galaktyka” dysponuje klimatyzowaną salą widowiskową Domu Kultury SCK /duża sala/ z 383 komfortowymi miejscami kinowymi. Do sali przylega przestronne foyer oraz popcorn bar, którego ajentem jest firma „F.H.U. Galaktyka” Maciej Kieszek. Kino ma do dyspozycji także salą nr 1 Domu Kultury SCK /mała sala – 120 miejsc/, w której wyświetlane są alternatywne w stosunku do „dużej sali” tytuły filmowe, a także organizowane są projekcje Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W okresie wakacyjnym dodatkowo funkcjonuje Kino Letnie w parku przy Pałacyku Oborskich. Kino „Galaktyka” należy do Sieci Polskich Kin Cyfrowych oraz do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

 

     Dzięki dotacjom z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Gminy Miejskiej Mielec i środkom własnym Samorządowego Centrum Kultury, Kino „Galaktyka” dysponuje najnowocześniejszym sprzętem do odtwarzania filmów zarówno w technologii 2D jak i 3D oraz wysokiej klasy systemem dźwiękowym Dolby Digital EX. W przyszłości planowane jest wykorzystanie zakupionego sprzętu do alternatywnego kontentu – transmisji na żywo z Oper, Teatrów, Baletów czy stadionów piłkarskich.

 

     Również mała sala została wyposażona w nowoczesny projektor multimedialny w rozdzielczości HD 1920 x 1080. Zakup był współfinansowany z dotacji Filmoteki Narodowej w ramach projektu e-cinema.

 

 

Duża sala – Kino Galaktyka

 

1. Projektor Kinoton DCP 30 LX II

 

 

 

     Projektor cyfrowy o rozdzielczości obrazu 2K (2048x1080 pikseli), którego sercem jest hermetycznie zamknięty optyczny układ profesjonalnego zaworu świetlnego: 3 x 1.2 calowe chipy DLP™ (produkcji Texas Instrument) oraz 6,6 mln mikrolusterek metalowych, które dokonują modulacji światła z lampy ksenonowej. Obrazu uzyskiwanego z profesjonalnego projektora cyfrowego o rozdzielczości 2K nie da się w żaden sposób porównać z najlepszymi nawet projektorami video.

 

 

2. Serwer DOREMI DCP-2K4

 

 

 

Serwery kinowe Doremi DCP-2K4 są jednymi z najczęściej wybieranych urządzeń na rynku. To komputer będący źródłem sygnału dla projektora oraz systemu nagłośnienia, odtwarzający filmy w standardzie kina cyfrowego w formacie JPEG2000, korzystając z dedykowanego oprogramowania, zapewniającego również bezpieczeństwo danych filmowych – cenne pliki pozostają zaszyfrowane i bezpieczne aż do momentu projekcji; w czasie seansu dokonywana jest ostateczna deszyfracja (za pomocą wykupionego klucza).

 

 

3. System trójwymiarowy – Dolby Digital 3D

 

 

 

 

4. Projektor analogowy Kinoton FP 30D

 

 

 

 

5. Podajnik talerzowy - Plater Kinoton ST270

 

 

 

6. System dźwięku Dolby Digital EX (CP650 EX, K.C.S., certyfikat THX)

7. Zwijany ekran perełkowy o wymiarach 11 x 6 m.

 

 

 

Mała sala – Kino Galaktyka

 

1. Projektor multimedialny Sanyo PDG-DHT8000L z obiektywami LNS-S51 i LNS-T50

 

 

 

 

2. Odtwarzacz Blue Ray Pioneer BDP-140

 

 

 

 

3. Projektor analogowy Kinoton FP 25D

 

 

 

2. System dźwięku Stereo (K.C.S.)

3. Zwijany ekran perełkowy o wymiarach 6 x 3,4 m.

 

 

Źródło: www.kinekspert.com.pl, www.kinoton.de, www.dolby.com, www.doremilabs.com